Certyfikat SSL

„S” w HTTPS oznacza, że ​​masz certyfikat SSL. SSL to skrót od Secure Sockets Layer, co oznacza, że ​​połączenie jest bezpieczne. Musisz upewnić się czy są na dowolnej stronie internetowej, która prosi o podanie danych osobowych, w szczególności szczegółów płatności.

Certyfikaty SSL są kluczowe. Jest to szczególnie ważne, jeśli prowadzisz własną stronę. Nie ma znaczenia, czy masz mały blog lub roxbudowaną stronę e-commerce. Zawsze będziesz potrzebował certyfikatu SSL w pewnym momencie. Poniżej znajdują się niektóre powody, dla których:

Twoja strona internetowa będzie bardziej godna zaufania dla użytkowników

Certyfikat SSL

Internauci ufają bezpiecznym stronom internetowym bardziej niż tym, które mogą być szkodliwe dla ich urządzeń. Podobnie jak inni użytkownicy Internetu, sprawdzasz, czy witryna jest bezpieczna, zwracając uwagę na adres URL, zwłaszcza strony e-commerce. Niektórzy użytkownicy decydują się nawet na VPN czyli wirtualną sieć prywatną, aby zapewnić utrzymanie dobrego poziomu bezpieczeństwa.

Ochrona przed hakerami

HTTP jest w zasadzie protokołem tekstowym, który wysyła informacje między urządzeniami a odwiedzanymi stronami. HTTPs to jego bezpieczna wersja. Szyfruje informacje między nimi, więc dane przesyłane między parami są zakodowane i tym samym nieczytelne. Jest to ważne gdy wprowadzasz poufne dane, takie jak hasło czy dane karty kredytowej.

Certyfikat SSL

Jednak chroni także przed atakami MITM. To sytuacja, gdy osoby trzecie, takie jak hakerzy, przechwytują przekazywanie danych między 2 klientami. Bez szyfrowania cyberprzestępcy mogą wyświetlić fałszywą stronę internetową. Kliknięcie w link na fałszywej stronie może spowodować ściągnięcie na komputer czegoś szkodliwego, np. złośliwego oprogramowania.

Certyfikat SSL nie kosztuje zbyt wiele

Dodawanie certyfikatów SSL to onieśmielające zadanie. To jest powód, dla którego małe strony internetowe tego nie robią a niektóre serwisy hostingowe pobierają duże opłaty za to zwykłe żądanie techniczne. Inni usługodawcy sprawiają, że brzmi to skomplikowanie i karzą każdego, kto nie korzysta z własnej usługi SSL.

Nie musi ona jednak kosztować dużo. Zasadniczo, im więcej wymaganych certyfikatów tym większe opłaty ale nie zawsze trzeba płacić. Rozejrzyj się za firmami, które wykonują to bezpłatnie lub tanio. Porównaj to, co dostarczają, i rozważ, co jest najlepsze dla Twojej strony.

Wyższa pozycja w wyszukiwarce

Wiele osób stosuje SEO czyli optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, aby osiągnąć wyższą pozycję w Google. Jednak poszukaj czegokolwiek a istnieje duża szansa, że ​​wiele wyników na pierwszej stronie będzie miało w adresie HTTPS. Możesz także zapytać ekspertów SEO i powiedzą Ci, jak ważny jest certyfikat SSL. Dzięki certyfikatowi SSL, nie tylko użytkownicy będą Ci bardziej ufać, ale także wyszukiwarki. Przełoży się to na większą liczbę użytkowników, więc Twoja strona będzie bardziej popularna, co pozwoli ci zajmować wysokie pozycje w Google.

Nie ma znaczenia, czy prowadzisz blog, czy witrynę e-commerce. Wszystkie strony internetowe wymagają solidnych zabezpieczeń. Nie powinieneś lekceważyć zasięgu swojej witryny i swoich obowiązków jako właściciela. Nie należy również lekceważyć potęgi adresów HTTPS i szyfrowania jako całości. Jest to niezbędna część Internetu. Jeśli go nie stosujesz, najwyższy czas, aby zdecydować się na to niezbędne zabezpieczenie jakim jest certyfikat SSL.

Potrzebujesz tego etui na telefon komórkowy? Kliknij link, aby przeczytać artykuł na ten temat.

Podobne posty:

By admin