Upominkami promocyjnymi są skutecznym narzędziem marketingowym

Chociaż upominki reklamowe i prezenty korporacyjne są użytecznymi narzędziami marketingowymi, to w rzeczywistości różnią się one od siebie pod wieloma względami. Znajomość różnicy między upominkami firmowymi a upominkami promocyjnymi jest ważna dla małych i dużych firm, które chcą prowadzić bardziej efektywny marketing. 

W tych trudnych czasach gospodarki, firmy zdecydowały się zmniejszyć swoje budżety marketingowe. W rezultacie stały się bardziej kreatywne i innowacyjne, jeśli chodzi o działania marketingowe. Upominki firmowe i promocyjne służą przedsiębiorstwom w dobrym celu. Aby jednak ich wdrożenie było bardziej efektywne, ważne jest, aby mieć jasne zrozumienie różnic między nimi.

Upominki firmowe i ich przeznaczenie 

Dawniej tylko większe i lepiej prosperujące firmy oferowały upominki firmowe. Jednak ten pomysł szybko dotarł do mniejszych firm, gdzie również jest skuteczny. Ogólnie rzecz biorąc, przedsiębiorstwa zdały sobie sprawę z istoty pielęgnowania relacji roboczych, które są niezwykle cenne dla firmy, niezależnie od tego, czy są to relacje z klientami, pracownikami, dostawcami czy współpracownikami. Upominki firmowe mogą być wykorzystywane do wzmacniania takich relacji. Celem upominków firmowych jest przekazanie wdzięczności i uznania odbiorcom, co podnosi profil firmy. 

Upominkami promocyjnymi: Długopis
Długopisy są zawsze mile widzianymi upominkami promocyjnymi

Można również przekształcić upominki firmowe w upominki promocyjne, jednak rynek docelowy jest znacznie inny niż w przypadku artykułów promocyjnych. Gdy upominki korporacyjne wskazują na branding w celu zachęcenia świadomości firmy, ludzie, którzy mogą się z nimi zetknąć będą podobnego kalibru jak odbiorca. 

Z tego powodu prezenty korporacyjne muszą mieć pewną wartość i powinny być wykonane z wysokiej jakości. Stosowanie tanich upominków firmowych nigdy nie jest skuteczne. Upominki korporacyjne działają również cuda w zakresie poprawy morale pracowników i zachęcania ich do pasji i motywacji do marki, którą reprezentują. 

Upominki promocyjne i ich przeznaczenie 

Upominki promocyjne mają tendencję do docierania do większej grupy odbiorców i są przeznaczone dla konsumentów i klientów, aby zachęcić ich do lojalności i zwiększyć świadomość marki. Większość firm używa upominków promocyjnych jako sposobu na uświadomienie konsumentom, czym zajmuje się dana firma, mając nadzieję na zwiększenie bazy klientów. Istnieją również firmy, które wykorzystują artykuły promocyjne do marketingu konkretnego produktu lub usługi. 

Upominkami promocyjnymi: Notatnik
Upominkami promocyjnymi zwiększają lojalność klientów i widoczność

Przedmioty promocyjne mają potencjał działania jako ciągła reklama. To jest powód, dla którego same przedmioty powinny być właściwym wyborem. Przedmioty promocyjne są często kupowane luzem, jak długopisy, czapki, torby, koszulki, czapki i inne, ponieważ są one bardziej opłacalne. Te przedmioty promocyjne powinny być praktyczne w taki sposób, że odbiorcy będą w stanie korzystać z nich codziennie. Kiedy przedmioty promocyjne są bardziej narażone na więcej osób, istnieje większa szansa, że niektóre z nich zwrócą uwagę na te przedmioty i markę, którą reprezentują. Dlatego też długopisy są bardzo popularną opcją, ponieważ są one małe i przystępne cenowo z dużą wartością praktyczną. 

Inne czynniki, które odróżniają prezenty korporacyjne od upominków promocyjnych 

W rzeczywistości istnieje duża różnica pomiędzy upominkami firmowymi a upominkami promocyjnymi. Te dwie rzeczy są przeciwieństwem siebie nawzajem. Podczas gdy jeden jest prezentem wdzięczności, drugi jest bardziej promocyjnym upominkiem.

Wideo: Czy nadal wątpisz w sukces upominków promocyjnych?

Częstotliwość

Upominki firmowe są rozdawane sporadycznie lub podczas specjalnych okazji, takich jak święta. Tymczasem upominki promocyjne są częścią codziennych kampanii marketingowych. Nigdy nie zobaczysz, aby upominki firmowe były rozdawane jako prezenty promocyjne. 

Wiele upominków firmowych jest wręczanych podczas Nowego Roku lub Świąt Bożego Narodzenia lub raz lub dwa razy w roku. Jednak częstotliwość wręczania upominków promocyjnych powinna być większa. Produkty promocyjne powinny być regularnie rozdawane przez cały rok. 

Cena 

Prezenty promocyjne sprawią, że wydasz mniej niż 10 dolarów za sztukę, ponieważ są one uważane za prezenty. W przypadku prezentów korporacyjnych, prawdopodobnie wydasz 25 do 50 dolarów za każdy prezent. Można zauważyć, że istnieje duża różnica, jeśli chodzi o wydatki na produkty promocyjne i prezenty korporacyjne. 

Dlatego należy być ostrożnym przy wyborze osób, które otrzymają prezenty firmowe. Możesz zawęzić listę do kilku najlepszych klientów, którzy prowadzą z Tobą interesy. 

Przeznaczenie

Głównym celem upominków promocyjnych jest zaprezentowanie swojej marki i bycie rozpoznawalnym przez grupę docelową. Upominki promocyjne są rozdawane z nadzieją, że zostaną zauważone i wykorzystane. 

Z drugiej strony, upominki firmowe są bardziej spersonalizowane i są wręczane obecnym klientom jako podziękowanie i nadzieja na otwarcie drzwi do komunikacji. Te artykuły promocyjne są idealne jako narzędzia sprzedaży, w przeciwieństwie do upominków firmowych, które funkcjonują jako narzędzia komunikacji. 

Artykuły promocyjne są rozdawane z nadzieją na wywarcie dobrego wrażenia. Tymczasem oczekuje się, że odbiorcy zachowają prezenty firmowe bez oczekiwań wywarcia jakiegokolwiek wrażenia, choć jest to możliwe. 

Odbiorcy 

Produkty promocyjne nie są po prostu rozdawane każdemu. Konieczne jest, abyś był selektywny, jeśli chodzi o odbiorców. Musisz myśleć o swojej grupie docelowej, a te, które mieszczą się w tym opisie mogą być uznane za potencjalnych odbiorców. 

Jeśli chodzi o prezenty korporacyjne, odbiorcami są ci, którzy są już Twoimi klientami. Upominki firmowe mogą być również wręczane sprzedawcom i pracownikom w celu okazania uznania lub docenienia ciężkiej pracy. 

Przydatność 

Będziesz chciał się upewnić, że Twoje prezenty promocyjne są rzeczywiście użyteczne. Jest to najlepszy sposób, aby upewnić się, że otrzymasz wiele dobrych wrażeń z nich. Wśród najbardziej użytecznych upominków promocyjnych znajdują się długopisy na zamówienie, breloki, butelki na wodę, okulary przeciwsłoneczne, kapelusze, kubki, okulary przeciwsłoneczne i koszulki. To wszystko są dobre przykłady produktów promocyjnych, które odbiorcy uznają za przydatne. 

Z drugiej strony, nie jest konieczne, aby prezenty firmowe były bardzo użyteczne. Zamiast tego mają one robić wrażenie na odbiorcach, jako sposób podziękowania. Dlatego właśnie musisz być bardziej selektywny, jeśli chodzi o prezenty firmowe, w porównaniu do tych promocyjnych. 

Teraz, gdy znasz już różnicę między upominkami firmowymi a upominkami promocyjnymi, upewnij się, że wybrałeś te odpowiednie dla swoich potrzeb i wykorzystaj je na swoją korzyść.

Podobne posty:

    Nic nie znaleziono

By admin

Related Post